Góry w Szwajcarii

Szwajcaria dla oszczędnych

Jest jednym z tych państw europejskich, po których podróżuje się łatwo i przyjemnie. Wycieczka do tego kraju nie musi się też wiązać z wielkimi wydatkami. Istnieje przecież wiele sposobów na tanie podróże po jego terenie.

Wybierając odpowiednie środki transportu oraz korzystając z noclegów w dobrze dobranych miejscach można zwiedzić Szwajcarię za niewielką kwotę. Jak zatem zaplanować tanią wyprawę do tego kraju?

Podstawa to komunikacja. Szwajcaria może zaskoczyć podróżników doskonałym systemem połączeń kolejowych i drogowych. Można z nich korzystać taniej dzięki specjalnym kartom, przeznaczonych głównie dla tych osób, które z przejazdów mają ochotę korzystać częściej. Kupując jeden bilet można już bez problemów poruszać się po całym kraju, korzystając zarówno z pociągów, jak i autobusów.

To duże ułatwienie oraz spora oszczędność. Taka jest krajowa komunikacja w Szwajcarii. Jak sytuacja wygląda w szwajcarskich miastach? Tu również nie ma powodów do narzekania. W miastach można korzystać z licznych linii autobusowych oraz tramwajowych, a liczba kursów i dostępnych połączeń jest satysfakcjonująca. W tym kraju można poruszać się bez problemów również samochodem – własnym lub wynajętym.

Wiele radości wizyta w Szwajcarii może sprawić miłośnikom jazdy na rowerze. Nie brak tu specjalnie wyznaczonych szlaków oraz miejsc noclegowych, z których mogą korzystać właśnie rowerzyści. Do tego kraju można przyjechać z własnym rowerem, można go również wypożyczyć na miejscu. Tanie noclegi również można znaleźć w Szwajcarii bez problemów.

Tym najtańszym rozwiązaniem są bez wątpienia kempingi, które często mogą pochwalić się wyjątkowo malowniczą lokalizacją. Dla nieco wygodniejszych, ale i oszczędnych, czekają liczne hostele oraz schroniska młodzieżowe, w których nierzadko można znaleźć miejsca w mniejszych, 2-4 osobowych pokojach.

Dodatkową zaletą takich obiektów noclegowych w Szwajcarii jest to, że w większości przypadków cena pościeli jest tu automatycznie wliczana w cenę noclegu. Warto też pamiętać o tym, że w schroniskach takich na atrakcyjne zniżki mogą liczyć studenci posiadające stosowne dokumenty.

Ponieważ wiele osób przybywa do Szwajcarii z powodu jej pięknych terenów górskich, dużą popularnością cieszą się tu schroniska górskie. W tym państwie działa aż 150 schronisk wysokogórskich, które w większości przypadków są czynne przez cały rok. Ponieważ są one traktowane jako miejsce na krótki pobyt, na wygody liczyć w nich nie można.

Panująca w nich atmosfera jest jednak wyjątkowa. Sporą popularnością cieszy się w tym kraju również agroturystyka, a coraz chętniej wybieraną formą są tu… noclegi na sianie. Chętnie korzystają z nich nie tylko ci oszczędni turyści, ale i ci, którzy chcą poczuć atmosferę z dawnych lat. Niegdyś taka forma nocowania była przecież bardzo popularna i w Polsce.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *