Góry w Szwajcarii

Szwajcaria dla oszczędnych

Jest jednym z tych państw europejskich, po których podróżuje się łatwo i przyjemnie. Wycieczka do tego kraju nie musi się też wiązać z wielkimi wydatkami. Istnieje przecież wiele sposobów na tanie podróże po jego terenie.

Wybierając odpowiednie środki transportu oraz korzystając z noclegów w dobrze dobranych miejscach można zwiedzić Szwajcarię za niewielką kwotę. Jak zatem zaplanować tanią wyprawę do tego kraju?

Podstawa to komunikacja. Szwajcaria może zaskoczyć podróżników doskonałym systemem połączeń kolejowych i drogowych. Można z nich korzystać taniej dzięki specjalnym kartom, przeznaczonych głównie dla tych osób, które z przejazdów mają ochotę korzystać częściej. Kupując jeden bilet można już bez problemów poruszać się po całym kraju, korzystając zarówno z pociągów, jak i autobusów.

To duże ułatwienie oraz spora oszczędność. Taka jest krajowa komunikacja w Szwajcarii. Jak sytuacja wygląda w szwajcarskich miastach? Tu również nie ma powodów do narzekania. W miastach można korzystać z licznych linii autobusowych oraz tramwajowych, a liczba kursów i dostępnych połączeń jest satysfakcjonująca. W tym kraju można poruszać się bez problemów również samochodem – własnym lub wynajętym.

Wiele radości wizyta w Szwajcarii może sprawić miłośnikom jazdy na rowerze. Nie brak tu specjalnie wyznaczonych szlaków oraz miejsc noclegowych, z których mogą korzystać właśnie rowerzyści. Do tego kraju można przyjechać z własnym rowerem, można go również wypożyczyć na miejscu. Tanie noclegi również można znaleźć w Szwajcarii bez problemów.

Tym najtańszym rozwiązaniem są bez wątpienia kempingi, które często mogą pochwalić się wyjątkowo malowniczą lokalizacją. Dla nieco wygodniejszych, ale i oszczędnych, czekają liczne hostele oraz schroniska młodzieżowe, w których nierzadko można znaleźć miejsca w mniejszych, 2-4 osobowych pokojach.

Dodatkową zaletą takich obiektów noclegowych w Szwajcarii jest to, że w większości przypadków cena pościeli jest tu automatycznie wliczana w cenę noclegu. Warto też pamiętać o tym, że w schroniskach takich na atrakcyjne zniżki mogą liczyć studenci posiadające stosowne dokumenty.

Ponieważ wiele osób przybywa do Szwajcarii z powodu jej pięknych terenów górskich, dużą popularnością cieszą się tu schroniska górskie. W tym państwie działa aż 150 schronisk wysokogórskich, które w większości przypadków są czynne przez cały rok. Ponieważ są one traktowane jako miejsce na krótki pobyt, na wygody liczyć w nich nie można.

Panująca w nich atmosfera jest jednak wyjątkowa. Sporą popularnością cieszy się w tym kraju również agroturystyka, a coraz chętniej wybieraną formą są tu… noclegi na sianie. Chętnie korzystają z nich nie tylko ci oszczędni turyści, ale i ci, którzy chcą poczuć atmosferę z dawnych lat. Niegdyś taka forma nocowania była przecież bardzo popularna i w Polsce.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz