Majorka

Przyrodnicze skarby Majorki

Piękna Majorka, skąpana w promieniach słońca, jest idealnym miejscem nie tylko do plażowania, ale i poznawania przyrody. Choć niektórym nie mieści się to w głowie, ta wyspa jest jedną z najważniejszych ptasich ostoi w Europie. Wiedzą o tym ornitolodzy, których można na Majorce spotkać głównie w maju. To czas ptasich migracji, w którym Majorka zmienia się z turystycznego raju w ptasie królestwo.

Wielką atrakcją są dla miłośników ptaków spotykane tu orły oraz sępy. Często na Majorkę zaglądają również kanie. Przepiórki, dzikie gołębie, kaczki i kuropatwy – oto tylko niektórzy przedstawiciele bogatego świata zwierząt.

Majorka może oczarować również swymi przyrodniczymi parkami i rezerwatami. Jednym z najciekawszych jest prywatny rezerwat przyrody, który znajduje się na zboczu Puig de Galatzo w paśmie górskim Serra de Tramuntana.

Ze względu na niewielką odległość od Palmy wycieczki turystów – przyrodników zaglądają tu dość chętnie. Ten rezerwat jest doskonale przystosowany do potrzeb turystów. Można po nim wędrować dzięki starannie wyznaczonym ścieżkom dydaktycznym, przy których znalazło się miejsce dla profesjonalnie przygotowanych tablic informacyjnych.

Ozdobą tego parku jest nie tylko ciekawa roślinność, ale i samo ukształtowanie terenu. Wędrując ścieżką spacerową można ujrzeć około 30 mniejszych i większych wodospadów. Na terenie rezerwatu znajdują się również ciekawe wychodnie wapienne oraz niewielkie jaskinie.

Pięknie prezentują się również tutejsze źródełka, przy których tak chętnie odpoczywają w trakcie swej wycieczki po rezerwacie turyści. Na zwiedzenie rezerwatu warto zaplanować przynajmniej 2 godziny czasu, choć można tu przebywać znacznie dłużej. To malownicze i wyjątkowo ciekawe miejsce, w którym każdy może miło spędzić czas w malowniczej scenerii.

Wielką atrakcją przyrodniczą Majorki są również mokradła S’Albufery. Mokradła te już przed wiekami były znane, a mieszkańcy wyspy przybywali tu głównie na polowania. Dziś większość owych mokradeł podlega ochronie, a utworzony tu park narodowy stał się jedną z największych atrakcji przyrodniczych na terenie wyspy.

Ci, którzy zajrzą na jego teren, będą mogli ujrzeć mało znane oblicze tej słonecznej wyspy. Podmokły teren oraz gęste trzciny nie tylko tworzą tu wyjątkową scenerię, ale zapewniają jednocześnie bardzo dobre warunki dla ptactwa.

Można tu również ujrzeć wiele gatunków żab, często pojawiają się tu węże. To zupełnie inna Majorka niż ta, która pojawia się w stereotypowych przedstawieniach wyspy. Inna, za równie piękna i atrakcyjna, zatem warto i jej poświęcić nieco uwagi.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz