Zdrowe i piękne usta to wyjątkowa ozdoba każdej kobiety. Niestety, czynniki atmosferyczne, niskie temperatury oraz suche powietrze sprawiają, że dla wielu kobiet piękne usta są tylko marzeniem.
Czy musi tak być? Nie! Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja może nam pomóc w walce z licznymi problemami, w tym również z tak częstą i uciążliwą przypadłością, jaką są pękające usta. W jaki sposób można się uporać z tym problemem? Jak powinna w takim przypadku wyglądać idealna pielęgnacja?
Piękne usta nie musza być problemem, a odpowiednio dobrane kosmetyki mogą nam pomóc w walce z wieloma problemami. Jeśli naszym największym utrapieniem są pękające usta, musimy w porę zapewnić im odpowiednie wsparcie.
By codzienna pielęgnacja pękających ust przyniosła pozytywne efekty, musimy w porę sięgnąć po odpowiednie kosmetyki ochronne. W drogeriach i aptekach nie brak pomadek, które mają chronić nasze usta przed szkodliwym wpływem środowiska. Jakie składniki są w takich kosmetykach szczególnie ważne?
W pielęgnacji pękających ust ogromną rolę zajmują takie składniki, jak natłuszczająca wazelina oraz ujędrniająca gliceryna. Masło shea jest z kolei cennym składnikiem w tych kosmetykach, które mają pomagać nam w walce z nadmiernym przesuszeniem skóry.
Masło to nie bez powodu pojawia się w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji pękających ust. Warto pamiętać, że masło to zapewnia skuteczną ochronę przez mrozem, zatem w kosmetykach stosowanych w okresie zimowym jego obecność jest jak najbardziej wskazana.
Cennym wsparciem w walce o piękne usta będzie też olej arganowy. Skutecznie neutralizuje on działanie wolnych rodników, będących jedną z głównych przyczyn problemów związanych ze starzeniem się skóry, a jednocześnie – doskonale chroni skórę przed przesuszeniem. W pielęgnacji pękających ust olejek arganowy może zatem odegrać bardzo ważną rolę.
Z pewnością warto też postawić na te kosmetyki, w których pojawia się lanolina. Ceniona ze względu na silne właściwości natłuszczające, pomoże nam poprawić wygląd ust, a jednocześnie – uodpornić je na niekorzystne warunki środowiskowe.