Maseczka na skórę

Jak pielęgnować skórę?

Piękna i zdrowa skóra nie musi być tylko marzeniem. Każda z nas, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom oraz zabiegom pielęgnacyjnym może się cieszyć pięknym wyglądem. By jednak codzienna pielęgnacja przyniosła nam pozytywne rezultaty, musimy dostosować ją do rodzaju swej cery.

Cera normalna dobrze reaguje na większość kosmetyków, a ponieważ nie jest ani zbyt tłusta, ani zbyt sucha, jej pielęgnacja nie wymaga zbyt wiele.

Podstawa to regularne oczyszczanie cery oraz zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia. Ważna jest też ochrona przed słońcem, zatem sięganie po kosmetyki z filtrem to podstawa. Niestety, skóra normalna to bardzo rzadko spotykany rodzaj cery.

Znacznie częściej kobiety muszą się borykać z cerą tłustą, suchą lub mieszaną, w przypadku których codzienna pielęgnacja staje się bardziej problematycznym zadaniem.

Posiadaczki cery tłustej muszą się zmierzyć z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych i związanym z tym nadmiarem sebum. Nieodpowiednia pielęgnacja takiej cery może oznaczać szereg problemów związanych z wyglądem zewnętrznym, przy czym problemem najczęściej spotykanym jest trądzik.

Co robić, by uniknąć takich problemów?

Łagodne żele do mycia twarzy, kremy nawilżające – oto kosmetyki, które świetnie sprawdzą się w pielęgnacji cery tłustej. Warto pamiętać o tym, by nie sięgać po zbyt silne środki. Dlaczego?

Bo korzystnie z nich sprawi, że gruczoły łojowe zostaną pobudzone do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Nadmiar łoju przestaje być problemem dla kobiet mających cerę suchą, jednak i tu nie brak problemów, z którymi trzeba się zmierzyć.

Skóra sucha ma tendencję do pękania, szybko staje się szorstka, a brak odpowiedniej pielęgnacji sprawiam, że wcześniej zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki. Jakie kosmetyki w tym przypadku będą najlepszym rozwiązaniem? W trosce o utrzymanie cery suchej w dobrej formie warto sięgać po kremy natłuszczające, które w pielęgnacji takiej cery powinny odgrywać główną rolę.

A co ze skórą mieszaną? Można korzystać z kremów przeznaczonych do cery tłustej i suchej, nakładając je odpowiednio na suche i przetłuszczające się partie skóry. Można też ułatwić sobie codzienną pielęgnację i postawić na te kosmetyki, które powstają z myślą o pielęgnacji cery mieszanej.

Rodzaj cery ma istotny wpływ na wybór kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. im lepiej dopasujemy je do potrzeb swej skóry, tym więcej pozytywnych efektów przyniesie nam codzienna pielęgnacja.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz