Gerona w Hiszpanii

Hiszpańskie atrakcje. Gerona

Stolica doskonale znanego regionu wypoczynkowego, jakim jest Costa Brava, a zarazem jedno z piękniejszych miast w Hiszpanii – taka jest właśnie Gerona.

Zwabione jej zabytkami i niezwykłym urokiem wycieczki zaglądają tu chętnie, a czekające na nich atrakcje są świetną rekompensatą za długą podróż. To miasto niezwykłe, w którym można wyjątkowo ciekawie spędzić czas. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Stolica Costa Bravy może zachwycić malowniczym położeniem oraz piękną zabudową. Stare miasto i dawna dzielnica żydowska – oto najchętniej odwiedzane zakątki tego miasta. W części miasta, którą niemal do końca średniowiecza zajmowali Żydzi, dziś można zwiedzić pełne ciekawych zbiorów Muzeum Historii Miasta.

W czasie wizyty w Geronie koniecznie trzeba wybrać się też na Plac Katedralny, słynący z okazałych, barokowych schodów. Stojąca przy nim gotycka katedra może z kolei zachwycić pięknymi witrażami oraz ołtarzem, którego historia sięga XI wieku

Ci, którzy cenią sobie skarby sztuki sakralnej, w czasie wycieczki po mieście powinni zaplanować również wizytę w katedralnym skarbcu. Wśród jego zbiorów na szczególne wyróżnienie zasługuje kolekcja tkanin z XII wieku oraz wiekowe manuskrypty. Inną ciekawostką, którą w Geronie koniecznie trzeba zobaczyć, jest kościół św. Feliksa.

Powstał on w ciekawym miejscu – na katakumbach, znanych głównie z męczeńskiej śmierci św. Narcyza. Katakumby te znane są również jako miejsce pochówki pierwszych chrześcijan, i jako takie mają ogromną wartość nie tylko religijną, ale i historyczną.

W Geronie warto też zwiedzić łaźnie arabskie, które stanowią połączenie sztuki w stylu mauretańskim z typowymi łaźniami rzymskimi. Wielu wrażeń, szczególnie miłośnikom historii, może dostarczyć wizyta w miejscowym Muzeum Archeologicznym.

Urządzono je na terenie dawnego klasztoru benedyktynów, w wśród prezentowanych w nim eksponatów nie brak cennych przedmiotów z okresu greckiego i rzymskiego.

Gerona jest jednym z tych miast, które mogą zachwycają swym historycznym charakterem. Bliskość modnych kurortów oraz wspaniała zabudowa sprawiają, że to hiszpańskie miasto bez problemów można zaliczyć do grona najpiękniejszych miast Europy. Do zwiedzania tego pięknego miejsca zachęca niejedno biuro podróży, a turystów zainteresowanych taką wyprawą przybywa z każdym rokiem.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz