Dieta Slow Carb

Dieta Slow Carb Timothy’ego Ferrisa – prosty sposób na odchudzanie

To jedna z najprostszych, najskuteczniejszych i bardzo zdrowych diet. Pomaga przeorganizować styl odżywiania się i wcale nie wymaga szczególnych wyrzeczeń. Wystarczą dobre chęci!

Dieta Timothy’ego Ferrissa – bo o niej mowa – nie jest żadną nowością. Ferriss po prostu rozejrzał się po badaniach, stwierdził, że diety niskowęglowodanowe i / lub wysokotłuszczowe skutkują najlepszymi efektami i zdobytą wiedzę skompilował tak, że powstał z tego niezły pomysł na odchudzanie.

Ferriss jest bardzo sprytnym przedsiębiorcą i nic nie ryzykował, zalecając takie, a nie inne rozwiązania. Jego diecie – diecie Slow Carb trudno cokolwiek zarzucić nawet od strony medycznej.

W telegraficznym skrócie polega ona na:

Skomponowaniu monotonnego, ale pełnowartościowego menu.

Produkty zjadane w poszczególnych dniach powinny się powtarzać, ale w codziennym menu niczego nie zabraknie (tzn. żadnego składnika pokarmowego). Niżej wymienione produkty możesz też zjadać w dowolnych ilościach, nie bój się, nie rozepchasz żołądka, to produkty, które szybko sycą.

(niektóre osoby piszą do mnie i pytają się czy dodatkowo można brać tabletki Piperine Slim, które są ostatnio bardzo modne – według mnie są one nie do końca potrzebne przy tej diecie)

W menu powinny się znaleźć:
– białka zwierzęce pod postacią: jaj, mięsa kurzego, ryb, wieprzowiny, wołowiny
– rośliny strączkowe (białka roślinne) pod postacią czarnej fasoli, soczewicy, czerwonej fasoli,
– warzywa (wszystkie) ze szczególnym uwzględnieniem kapusty kiszonej, szpinaku, brokułów, czy fasolki szparagowej.

Wyeliminowaniu z diety prostych, białych węglowodanów
Te węglowodany najłatwiej przetwarzane są na tłuszcz. Należą do nich wszelkie pieczywa, potrawy mączne, ryż, ziemniaki, płatki zbożowe, a nawet większość kasz. Co oczywista – mięs nie należy w tej sytuacji w ogóle panierować (chyba że orzechami!)

Słodkie, gotowe napoje i alkohol
Cola – zabroniona, podobnie jak wszystkie soki, alkohole i napoje energetyzujące.
Na diecie można pić wodę i kawę oraz herbatę pod jednym warunkiem – nie będziesz ich słodzić

Powiedz nie owocom
Większość diet odchudzających zaleca spożywanie owoców, ale dietetycy trochę nie nadążają za nauką, która wykazała, że cukier pochodzący z owoców (fruktoza) jest największym wrogiem wagi – to on najszybciej zmienia się w tkankę tłuszczową, szybciej nawet niż sacharoza. Owoce mamią i kuszą, ale jeśli chcesz schudnąć, zmień je na warzywa, chyba że wybierzesz pomidory – nietuczące owoce.

Dzień wolności od diety
Jeśli w trakcie stosowania diety będzie marzyło ci się jakieś ciacho czy coś podobnego – nie przejmuj się, wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz spełniać wszystkie swoje zachcianki pokarmowe. Nie bój się, nie zaprzepaścisz w ten sposób osiąganych efektów. Co najwyżej po jakimś czasie stwierdzisz, że słodkie napoje czy śmieciowe jedzenie, do których zdarzało ci się tęsknić, wcale już nie kuszą.

Osoby, które przeszły na slow carb Tima Ferrissa bardzo często podkreślają, że w ogóle nie mają wcześniejszych zachcianek np. na chipsy czy słodycze.

Dieta pozwala się ich pozbyć i wyeliminować, nawet na zawsze!

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz