Pielęgnacja włosów i ochrona

Codzienna ochrona i pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów nie musi przysparzać problemów, wystarczy tylko dobrze się do tego zabrać.

Mimo, iż wydaje się, że utrzymanie dobrego stanu włosów nie jest zbytnio trudne, jednak naprawdę ważne jest to aby stale o nie dbać i pielęgnować, ponieważ z biegiem czasu będą one coraz starsze i będą miały coraz bardziej wysuszone końcówki – co oznacza, że aby zachowały one swoje zdrowie i blask trzeba poświęcić im trochę czułości.

Z pewnością większość z nas wie o tym, że w upalne, letnie dni należy chronić skórę wszelkiego rodzaju kremami z filtrem przeciwsłonecznym, ale wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że włosy również mogą ulec uszkodzeniu przez promienie słoneczne, i że je także należy je odpowiedni chronić.

Światło słoneczne może również powodować blaknięcie i utratę koloru farbowanych włosów. Nie zapomnij także, aby chronić włosy przed słoną wodą z morza i chlorem podczas kąpieli na basenie.

Na co należy uważać podczas pielęgnacji włosów:

-Upewnij się, że używasz odpowiedniego dla twojego rodzaju włosów szamponu i odżywki, będą one różne w zależności czy włosy się przetłuszczają, są suche, cienkie czy dla tych z tendencją do łupieżu, którzy oczekują witalnych włosów. Jeśli masz farbowane włosy używaj odpowiedniego szamponu, który pomoże utrzymać kolor dłużej.

-Spłukuj włosy chłodną lub letnią wodą. Płukania gorącą wodą może spowodować uszkodzenie włosów od naskórka.

-Gdy po wyjściu z pod prysznica trzeba wysuszyć mokre włosy, nie należy ich wycierać ręcznikiem, ponieważ powoduje to uszkodzenie włosów. Należy delikatnie wycisnąć z nich wilgoć.

-Używaj szczotki do włosów z naturalnego włosia. Staraj się unikać szczotek z tworzywa sztucznego.

-Należy regularnie czyścić szczotki mocząc je w ciepłej wodzie z szamponem przez 5 minut i usuwając pozostałe włosy.

-Należy unikać korzystania z suszarki do włosów i używania narzędzi do stylizacji na ciepło zbyt często. Powodują one, że włosy stają się suche i tracą połysk.

-Po kąpieli w basenie lub na plaży należy dokładnie umyć włosy łagodnym oczyszczającym szamponem w celu oczyszczenia ich ze słonej wody, chloru i zanieczyszczeń.

-Chroń włosy przed uszkodzeniami UV stosując odżywkę ochronną z filtrem przeciwsłonecznym. To nie tylko zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, ale również utrzymuje kolor farbowanych włosów.

admin

Marta i Kasia, dwie przyjaciółki, które kochają podróże oraz wszystko co związane ze zdrowym stylem życia oraz urodą. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz